Met QGIS had ik al eerder gewerkt, maar dat was al meer dan een jaar geleden en de basis zat er nooit in. Deze cursus was daarom een goede mogelijkheid om hier verandering in te brengen. De docent legde alles helder uit met geregeld een goede dosis humor waardoor het aangenaam was om naar te luisteren. Er was een goede sfeer met de ruimte om fouten te maken en om vragen te kunnen stellen. Ik ben blij dat ik de cursus gedaan heb.
De cursus was een goede inleiding tot QGIS. Er zat een duidelijke structuur in en was goed te volgen en het bouwde ook goed op naar de wat ingewikkeldere aspecten. Soms vond ik het een beetje langzaam gaan, maar dat kwam meer omdat ik wat sneller was dan andere cursisten die er soms wat meer moeite mee hadden, dus dat snap ik opzich wel. De laatste dag waren er wat extra opdrachten te doen waardoor je minder aan het wachten was, en dat vond ik prettig.
Interessante en vooral leerzame cursus waarbij stap voor stap de stof wordt aangepakt. Er wordt niet expliciet benoemd welke geleerde technieken of features je moet gebruiken in opdrachten. Dit zorgt soms voor verwarring maar door het zelf uit te zoeken kom je soms meer te weten. Docent geeft de cursus aan de hand van deze filosofie.
Er werd goed tijd genomen maar soms voelde het alsof er iets meer tempo in mocht zodat er meer behandeld kon worden.
Rasteranalyse voelt als een blinde vlek. Ik weet nog niet hoe veelvoorkomend rasterdata is vergeleken met vectordata en of er/wat de verschillen zijn in analysemethoden.
Ik vond de uitleg duidelijk. Soms net wat snel, maar dat kwam ook omdat ik als enige nog nooit met QGIS had gewerkt. De afwisseling met praktische opdrachten was erg fijn, wat ook zorgde dat ik dan weer bij was.
Voor een basisstof in 2 รก 3 dagen vond ik het een top cursus. Docent was goed bezig en ook interactief. Top cursus.
Toon en Merijn geven duidelijke uitleg over het programma QGIS. Het is een veelheid aan informatie die met een goede balans tussen theorie en oefenen met casussen mij vertrouwd heeft gemaakt met de basis mogelijkheden.
Vriendelijke en kundige docenten
Als leek was dit prima te volgen!
Cursus was duidelijk, goede balans tussen uitleg en zelf met de materie aan de slag kunnen. Veel ruimte om vragen te stellen.
Goede en hele leerzame cursus
Goede uitleg, fijn dat er kleine opdrachten tussendoor zaten. Het was veel informatie maar het tempo was prima te volgen en door tussendoor elke keer te oefenen werd het snel praktisch.
Prima docent
Nuttige cursus waarbij heel veel inhoudelijke/praktische zaken worden toegelicht en geoefend
Docent is echt heel goed. Zelf vond ik dat wij een beetje sneller zouden kunnen gaan, maar als basis is de cursus prachtig.
Leuke cursus om de basis te leren.
Het tempo lag erg laag, en er werd erg veel tijd aan individuele vragen besteed, zonder de groep daarbij te betrekken. Wel duidelijk een enthousiaste docent, en de catering was erg goed. Voor mij persoonlijk werkt de mix van online en in person niet zo goed.
Veel van wat ik geleerd heb ga ik in mijn werk niet gebruiken.
De docent is nieuw en moet zich nog ontwikkelen, ervaring opdoen. Ik denk wel dat hem dat gaat lukken!
Niet persoonlijk bedoeld maar het was duidelijk te merken dat de docent geen ervaring had met het geven van de cursus. De leerstof daar was hij goed mee bekend. Maar de aanwijzingen gingen veel te snel.
Ik had geen verwachtingen vooraf. Ik ben tevreden met wat ik heb geleerd en vond het een goede cursus.
Ik vond de cursus heel goed, het tempo was aangenaam en de docent had aandachtv oor individuele vragen. hij kon goed aanvoelen of hij je meteen moest laten zien hoe het moest of dat die je tips moest geven om er zelf uit te komen. ik vond het ook goed dat we eerst door de theorie heen liepen en dan zelf een opdracht kregen.
Super tevreden over de cursus. Docent was erg vriendelijk en kwam snel helpen als iets niet lukte. Tempo was goed te volgen. Duidelijke uitleg bij iedere tool waarbij goede voorbeelden werden gebruikt.
Opbouw van de cursus ging snel, zeker in het begin was het makkelijk om stof te missen. Soms moeilijk om bij te houden wat er op het grote scherm gebeurde.
Helaas kon ik de eerste dag van de cursus niet bijwonen. Erg fijn dat het mogelijk was om de inhoud van die dag vooraf zelfstandig te doorlopen. Wel een verbeterpuntje voor het instructiemateriaal daarvoor: dit is zo opgezet dat ik vaak wel de juiste stappen zette, zonder goed te weten wat ik eigenlijk aan het doen was.
De opbouw van de lesstof was prima, het ging mij persoonlijk wel prima af omdat ik ook van tevoren wat tutorials had gevolgd, maar daardoor kwam ik goed mee. De docent was erg gemotiveerd en legde het goed uit, keek met iedereen mee of die goed meekwam & hielp goed zowaar mogelijk. Het rondje lopen in de pauze was ook erg fijn. Het enige waar ik misschien niet helemaal mee eens ben is de recommandatie om gpt te gebruiken als je er niet uitkomt, wat natuurlijk op zichzelf prima werkt, maar naar mijn gevoel leer je dan ook niet hoe en waarom je het "verkeerd" deed. Maar dat is mijn eigen persoonlijke mening. Voor de rest 5/5 cursus.
Ik vond de combinatie tussen de theorie en opdrachten maken erg fijn. Het zou nog wel handig zijn om de informatie die je die dag hebt geleerd nog in het kort op papier of online te krijgen zodat je kan terugkijken hoe iets ook alweer moest. Voor de rest erg nuttige informatie en goed uitgelegd.
Goede opbouw van de leerstof per dag in combinatie met een heldere uitleg.
Misschien is het verstandig om cursisten eerst wat introductiefilmpjes te laten zien of een paar kleine opdrachten te laten doen. het is een vrij ingewikkeld platform met enorm veel functies en diepere verborgen tools.
Dit is vrij pittig om te behappen. Verder alleen maar positief en vol lof over Peter die het met veel enthousiasme uitlegt.
Opbouw was goed, probeerde relevante uit te leggen voor ons werkgebied.
Leerzaam, leuke groep, ruimte voor vragen, maar het tempo ligt erg hoog. Je doet veel en werkt veel, maar de docent maakt wel tijd voor je vrij als je hulp nodig hebt. Over het algemeen zeer leerzaam.
Ik vond het goed te volgen, alle basis tools die je moet leren voor QGIS komen aan bod. Je hebt voldoende de tijd en mogelijkheid om met de stof te oefenen in verschillende opdrachten. Ik had nog niet eerder met GIS gewerkt. Docent legt alles duidelijk uit en daagt je op een leuke manier uit met leuke opdrachten.
Tim was een hele leuke docent en had het tempo er lekker in, daar houd ik van, al ging hij heel soms wel een beetje te snel. Maar liever dat dan te traag. Ook de lunch heel goed verzorgd. Top!
Tijdens de cursus hebben we kennisgemaakt met veel tools. Handvatten om theorie meteen toe te kunnen passen in de praktijk.
Wat mij als cursist zou hebben geholpen is een korte recap van de complete cursus; met highlights van de meest gebruikte operations bij QGIS. Dit zou in presentatie vorm kunnen, of een handout. Iets wat tastbaar is en snel kan worden geraadpleegd.
Goede basis voor QGIS
De theorie werd gelijk in de praktijk gebracht in plaats van uren lang luisteren dus dat was fijn!
Goede en betrokken docent die duidelijk uitlegt en zich aanpast naar de leerdoelen van de leerlingen. De leerstof was een goede en brede basis voor een beginnende GIS'er, maar voor iemand die al enige ervaring heeft met ArcGIS, was de theorie al bekend en het tempo iets te laag.
Prima docent, met veel geduld. Soms gaat het wat te snel en zou je wat meer verdieping willen, maar het is dan ook een basiscursus.
En als basiscursus is het een prima cursus.
Docent heeft ruime kennis en ervaring.
Docent gebruikt veel moeilijke woorden en geeft soms veel extra informatie naast een opdracht, waardoor de opdracht minder helder is.
Qua basis wel aan de verwachtingen voldaan, maar weinig ruimte voor specifiek gerichte vragen.
Jammer dat er geen handleiding (behalve de algemene van QGIS zelf) en uitwerking van de opdrachten beschikbaar is.
.
Fijne cursus met goede afwisseling tussen theorie en praktijk. Na een beetje uitleg meteen zelf aan de slag met opdrachten die net wat meer vereisten dan uitgelegd was. Daardoor leer je uiteindelijk gewoon het meeste, ook omdat de docent altijd kon helpen als je onverhoopt vastloopt. Aldo is een goede docent, lekker het tempo erin houden en wat extra uitleg of herhaling waar nodig.
Top docent, goed uitgelegd en goed te volgen.
Lekker praktisch en een docent die erg geรฏnteresseerd is met wat je uiteindelijk met QGIS wilt gaan doen en met de praktijk wil helpen. Goede bruikbare tips gekregen en er was altijd ruimte om vragen te stellen. fijne kleinere groep, waardoor er veel aandacht is voor elk individu.
De docent was top. Veel geduld en duidelijke, heldere uitleg waar je meer kan werken.
Het is jammer dat een groot deel van de lesstof 'geleend' is van de door de vrijwilligers van QGIS gemaakte trainingen, verkrijgbaar via QGIS eigen website. Je betaald voor een deel voor cursusmateriaal dat overduidelijk niet door GEO-ICT ontwikkeld/gemaakt is. Wel positief over cursusleider Arno, de faciliteiten en de cursuslocatie.
Het zou helpen als er een soort naslagwerk zou zijn met de functies die gebruikt worden om later nog eens op terug te kunnen grijpen. Maar ook tijdens de oefeningen om eventueel aantekeningen bij te kunnen maken. Nu wordt het verteld en oefen je het ter plekke alleen een week of 3 later blijven niet alle onderdelen even goed hangen.
De docent vond ik heel fijn. Ik vond de materie net niet uitdagend genoeg, het ging soms ietsje te traag.
Voor mensen die nieuw zijn in het werken met Geografische Informatie Systemen en in het bijzonder met Qgis is dit een erg nuttige cursus om de basis van Qgis te leren kennen en in de vingers te krijgen.
De cursus geeft je binnen drie dagen een goed beeld van de mogelijkheden van QGis.
Afhankelijk van de voorkennis kun je hier direct mee verder in de praktijk. In ieder geval krijg je er meer kennis en inzicht door. Een compacte groep, waardoor (in de fysieke bijeenkomst) ook een goed contact is met de docent.
Prima cursus!
Je doelen opschrijven.
Nog een huishoudelijke tip.
Zorg dat er fris/water in het lokaal staat.
Nog 1, er was geen ventilatie in de zaal dacht ik. Het werd er erg muf.
Veel van de Q-Gis gebruikersinformatie is online te vinden, maar als je echt goed aan de slag wilt met QGis, dan is deze basis training een must om snel van start te kunnen gaan.
Een prima basiscursus Qgis. De beginselen worden goed duidelijk gemaakt. De werking van het programma en de mogelijkheden. Er wordt niet al te diep in alle mogelijkheden gedoken waardoor het goed te volgen is. Na deze basiscursus kun je werken met de meest voorkomende werkzaamheden met Qgis.
Mijn ervaring was heel erg goed. Ik werk zelf ook met QGIS en zie dat hij alles super goed uitlegt wat ik al wist, maar ook de nieuwe dingen die ik nog niet wist waren super duidelijk. Ik ben blij dat ik nieuwe dingen heb geleerd. Zowel de inhoud als docent waren echt heel fijn. Ga zo door!
Zeer duidelijk, goede aanpak van de leerdoelen en duidelijk verloop van opbouw inde cursus met herhaling van de voorgaande cursusdag om de leerstof op te frissen.
Een hele goede training om de basiskennis van Qgis binnen een aantal dagen al aardig onder de knie te krijgen.
Een zeer waardevolle training die de ins en outs van QGis behandeld.
Goede cursus waarbij een goede basis is gelegd om QGIS ook daadwerkelijk in de praktijk te brengen. Docent was zeer deskundig en stond open voor vragen tijdens de cursus en uit de praktijk. Ook buiten de cursus kreeg ik snel een reactie op mijn inhoudelijke QGIS vraag. Top!
Goede cursus om gelijk te kunnen starten met QGIS. De vele functies van QGIS worden uitgelegd en je leert al gelijk hoe je lagen aanmaakt, vergelijkingen maakt, GIS vragen kan beantwoorden en dit kan publiceren naar de belanghebbenden.
Echt een bijzonder leuke cursus QGIS, ik ben er heel positief over. Er is ruimte om met vragen te komen over de toepassing op je werk. Met de opdrachten zorg je ervoor om het in je vingers te krijgen. Daarnaast veel verteld vanuit werkervaring waardoor het heel levendig is en belang ervan meteen duidelijk.
Het was een zeer goede basiscursus voor QGIS. Ik heb het idee dat ik veel heb geleerd.
Zelfs zonder kennis van GIS is de cursus goed te volgen. Het is een mooie cursus om heel snel veel basiskennis op te bouwen.
Deze cursus is een fijne laagdrempelige stap in het programma QGIS, geschikt voor starters, maar ook voor wie er al wat ervaring met QGIS heeft is er voldoende diepgang en je leert nieuwe slimme toepassingen.
de naam zegt het al. het is een goede basis om wegwijs te worden met qgis.
Ik vond het een leerzame en prettige cursus. Als beginner leer je proeven aan de schat aan data die er te vinden is. Voor QGIS is het wel handig dat men al een basiskennis heeft van bv Excel, CAD of script-schrijven, anders is de stof wel vrij pittig in het begin. Maar de cursus is wel zo opgebouwd dat iedereen na 3 dagen snapt wat er in grote lijnen mogelijk is en kan men enkele basiskaarten zelf maken. Als je met GIS wilt gaan werken is deze cursus zeker een aanrader.
Een training die vanuit de basis begint, waarbij men de aansluiting met de praktijk niet uit het oog verliest.
super leuke en leerzame training. heb veel geleerd
Het was een goede training. Achtergrondkennis van een beheerpakket openbare ruimte, CAD en enigszins GIS is wel gewenst. Kijk ook goed naar het niveauverschil van de studenten, want sommige zullen daardoor te snel achterop raken. Daag de docent uit in vraagstellingen waar je zelf mee zit en hij gaat aan...
Ik heb veel geleerd van het programma Q-gis en de vele mogelijkheden die het heeft.
Ik gebruikte het enkel om basiskaarten te downloaden die ik vervolgens in Vectorworks inlaadde om ontwerpen te maken. Er is zo veel data beschikbaar die je kan visualiseren in q-gis, dat wist ik niet!
Fijne verdeling over de dagen met verschillende onderwerpen.
De leercurve van de cursus is erg hoog, daarom raad ik aan vooraf al wel zelf wat te proberen met het programma. Niet dat cruciaal is, want je word tijdens de cursus goed geholpen om zo snel mogelijk zo ver mogelijk te komen. Ik heb genoten en vooral veel geleerd. Had niet verwacht dat ik er zoveel uit zou kunnen halen in die korte tijd.
Fijn dat ik het online kon volgen. Je krijgt online net zo veel aandacht van de docent als de mensen op locatie, heel prettig!
Voor cursisten die weinig tot geen ervaring met Qgis hebben, meer de persoonlijke aandacht nemen voor hun. En de ervarende cursisten misschien afremmen in de groep of niet meer aandacht aan hun geven. Het is immers een basis cursus en geen gevorderden.
Weinig tips. Heb veel geleerd en kan zeker verder met de informatie die ik heb gekregen.
De laatste twee dagen hebben we meer analytische tools behandeld. Voor mij was dat interessant, maar ook moeilijk. Daarnaast was het ook iets te laat op de dag en kon ik mij er minder op concentreren. De herhalingsoefeningen in de ochtend mogen korter.
Ik miste de connectie met onze ICT-afdeling, waardoor sommige dingen wat lastiger bespreekbaar waren -> hoe is ons GEO-magazijn opgebouwd
Ik weet dat het lastig is om iedereen goed te kunnen bedienen omtrent het toepassen van QGIS, aangezien de mogelijkheden groot zijn. Maar het tekengedeelte mag wat mij betreft de volgende keer meer aandacht aan worden besteed.
Ik had iets meer theorie wel fijn gevonden, maar dat is denk ik meer een persoonlijke voorkeur. De cursus voelt ook alsof het goed aansluit op het werkveld.
Erg prettig, goed te volgen en fijne afwisseling tussen oefeningen en uitleg.
Geen
Geen
Tijdens de lesdagen werd er te veel aandacht besteed aan de follow-along gedeelte van de handleiding QGIS. Dit zou gemakkelijk thuis kunnen gedaan worden en tijdens de les zou er dan meer kunnen gewerkt worden met nieuwe opdrachten ("de huistaken").
Verhouding theorie en praktijk kon ik geen juist antwoord aanvinken vandaar maar iets ingevuld.
Probeer te vermijden dat er klassen worden samengesteld uit heel veel interne deelnemers samen met een enkele externe cursist.
Aanpassen lesmateriaal. Extra instructiebladen maken en het huidige materiaal als toetsmateriaal aan het einde van de cursus gebruiken.
Er wordt voorafgaand aan de cursus niet getoetst wat de voorkennis van de cursist is. Er wordt 'zomaar' begonnen.
Ondank dat ik niet helemaal onbekend was met QGis, is het wellicht beter om de gebruiksfuncties/werking meer toe te lichten. Ik werd 'overvallen' door het grote aantal keuzes en zaken die je al moet weten.
In de cursus was het kennisniveau van de studenten heel verschillend, en sommigen van hen hadden een veel hoger niveau dan ik, en soms had ik het gevoel dat dit verschil het onderwerp van de cursus naar een niveau bracht dat te hoog was voor mijn kennis.
Misschien is het handig om vooraf via een vragenlijst de kennis van de cursist te testen, zodat er minder grote verschillen tussen de cursisten zijn. Bij een virtuele cursus is het belangrijk om op dezelfde machine te werken als waarmee je via Meet meedoe
Wellicht 5 dagen cursus met eventuele herhalingen, en/of geupdate stof i.v.m. updates in QGIS. Veel stof, wel goed te volgen dankzij duidelijke uitleg.
Misschien zouden nog de antwoorden van de diverse opdrachten na afloop meegegeven kunnen worden. Dat daarin wordt uitgelegd welke stappen moeten worden gevolgd om een opdracht te voltooien. Het is fijn om dit ook papier te hebben. Verder was alles prima!
- Meer theoretische achtergrond zou ik interessant en nuttig gevonden hebben.
- Zoals gezegd zou een soort 'syllabus' niet misstaan bij deze cursus.
- Het inschrijfgeld is behoorlijk hoog. Daardoor krijg je als deelnemer snel (te) hoge verwachtingen.
Misschien een naslagwerk op papier of digitaal van de behandelde stof. En handig om terug te lezen welke knoppen je moet klikken
Goed georganiseerde cursus en er wordt een fijne basis gelegd om met QGIS aan de gang te gaan, maar voor mij had er wel iets meer theorie in gemogen. Goede docent en veel ruimte voor vragen.
Kwam er achter dat het digitaal volgen van een cursus in dit geval een handicap is voor iemand die dit niet gewend is om contact te hebben via een schermpje.
Achteraf was klassikaal in waarschijnlijk verstandiger geweest.
Toch een hoop geleerd!
Over het geheel geen opmerkingen, ben tevreden.
tip: mogelijk allemaal de zelfde versie gebruiken, maakt het zoeken naar knoppen voor de docent makkelijker tijdens uitleg en vragen beantwoorden.
-
- Iets meer lesstof.
- Een dagplanning. Mocht je klaar zijn, dat je weet wat je daarna kan gaan doen.
- Koekjes voor bij de thee!
In mijn geval had de cursus sneller gekund. Dat kon wel als je een handleiding maakt om leerstoffen door te nemen.
Het online deelnemen is niet altijd even handig bij deze cursus omdat je dan eerder vastloopt.
Het eerste deel heb ik alleen gevolgd. De tweede en derde dag hebben ik met een collega samen in รฉรฉn ruimte gevolgd wat makkelijker is om elkaar te helpen.
Nadat de cursisten de opdrachten hebben gemaakt kan de docent de opdrachten zelf uitwerken en als naslagwerk meegeven aan de cursisten, zodat deze het thuis nog een keer na kunnen kijken.
Nvt
Zie voorgaande
Ik wist niet goed wat ik moest verwachten, maar heb een hoop geleerd. We hebben eigenlijk bijna alleen maar praktijk gehad. Iets meer achtergrond informatie zou ik leuk vinden, maar is niet noodzakelijk
Aan het begin van de cursus zou het handig zijn om een overzicht te geven van de verschillende soorten functies die elke dag behandeld zullen worden. Dat gebeurde nu mondeling, maar een overzicht van te voren zou de cursus nog wat meer stroomlijnen.
De cursus was erg nuttig en praktisch, door gewoon met het programma aan de slag te gaan leer je het programma het beste kennen. Geen verdere tips hiervoor
Goede cursus. Dank!
Blij met het analyse gedeelte! Zou ook wel wat met meer rasters (DEM's, tiles) gedaan willen hebben. Nu was het vooral vector gericht. Meer een combi daarin tav de opdrachten had ik interessant gevonden. Reader met alle technieken en opdrachten voor thuis
Er is goed geanticipeerd op onze vraag om online de cursus mee te kunnen draaien! Dat was prettig omdat dit veel reistijd heeft gescheeld.
Omdat het de basis is heb je altijd te maken met mensen die QGIS voor het eerst openen n die al enige tijd er mee werken.
Heb een hoop geleerd. maar zal nog veel moeten oefenen om het echt eigen te maken.
nu zaten er beginners/gevorderden in de cursus. probeer dit te vermijden.
structuur iets voordoen, vragen / uitleg, zelf aan de slag met de oefening en daarna nog eens samen de opdracht doornemen of het gelukt is.
Ging prima. Het was leerzaam!
Vind cursussen, Blended learining, artikelen en meer op รฉรฉn plek.